שבוע שני להריון


אמנם השבוע השני ייספר כשבוע הריון, אך למעשה את עדיין אינך בהריון מאחר ורק במהלכו של השבוע השלישי יתרחש הביוץ ואף ייקבע מין העובר.

לקראת סופו של השבוע השני להריון, יחל תהליך הביוץ, תהליך שבו הזרע פוגש בביצית. אם בסופו של המפגש הזרע יפרה בהצלחה את הביצית אזי יתפתח בהמשך עובר. במקרה בו השחלות יפלטו שתי ביציות וביציות אלו אכן יופרו, ישנה סבירות כי יתפתח הריון של תאומים אך לא זהים.

את מועד הביוץ אפשר לשער על פי כמה דרכים - 
חום גוף גבוה יותר ביחס לימים אחרים בחודש, הטמפרטורה צריכה להימדד עם היקיצה בבוקר.
שינוי בצמיגיות ההפרשות מהנרתיק.
שימוש במחשבון ביוץ.
שימוש בערכה ביתית לבדיקת הביוץ הנמכרת בחנויות הפארם השונות.

בתהליך ההפריה של הביצית על ידי הזרע, נקבע למעשה מינו של העובר - הזרע יכול להיות בעל שני סוגי כרומוזומים: כרומוזום מסוג X או כרומוזום מסוג Y, לעומת זאת, בכל ביצית יש אך ורק כרומוזום מסוג X. אם בתהליך הביוץ הביצית תופרה על ידי זרע עם כרומוזום מסוג X אזי מין העובר יהיה בת, אם הביצית תופרה על ידי זרע עם כרומוזום מסוג Y מין העובר יהיה בן. משמעות הדבר היא, כי הגבר הוא זה שקובע מה יהיה מינו של העובר, יחד עם זאת, נזכיר כי קיימת היום הטכנולוגיה שמאפשרת התערבות במין היילוד ומשתמשים בה אך ורק במקרים מאוד מאוד מסוימים, משום ששימוש בטכנולוגיה כזו טומנת בחובה בעיה מוסרית ובעיה אתית אך קיימות שיטות אחרות,טבעיות העשויות להשפיע על מין העובר, אלו שיטות שאין לתלות בהן  100% הצלחה.

בשבוע השני ובשבועות הקרובים בכלל, יחולו שינויים הורמונלים בגופך, חלק מהנשים יחוו התכווצויות בבטן התחתונה, רגישות או נפיחות בחזה, עיפות, חולשה, שינויים במצבי רוח, בחילות או לחילופין תיאבון מוגבר.
ואם לא התחלת בכך קודם, עליך להתחיל ולסגל לעצמך אורח חיים בריא כדי להבטיח את בריאותך ובריאותו והתפתחותו של העובר שיתפתח ויגדל ברחמך.