שבוע שביעי להריון


את בתחילתו של החודש השני להריון. העובר שלך ממשיך להתפתח ומגיע לגודל ממוצע של 10 מ"מ ואילו את ממשיכה לחוות שינויים נוספים בגופך. 

בשבוע השביעי להריון, הלב מתפתח ל- 4 חדרים ותווי הפנים של העובר ממשיכים בהתהותם - האף, עפעפיים ופה ואפילו חוש הטעם מתחיל להתפתח  בשבוע זה. בגופו של העובר מתחילה להיווצר מערכת של כלי דם ,ובכבד יש תאי דם אדומים. בחלקו האחורי של העובר יהיה ניתן להבחין בבליטה קטנה כמעין זנב היוצא מהגב התחתון, אך אך דאגה, בהמשך חודשי ההריון הזנב יעלם בהדרגה (עצם הזנב). 

ובעוד העובר ממשיך להתפתח, את תמשיכי להרגיש בשינויים נוספים בגופך. יתכן ותגלי העדפה לאוכל מסויים, אולי תאווה או תשוקה למאכלים מסויימים. נשים צמחוניות רבות מוצאות עצמן אוכלות בשר לראשונה בעקבות ההריון, כיוון שגופן חש צורך עז בברזל הנמצא בכמות גדולה בבשר אדום.
סביר להניח, כי החלה עלייה במשקל גופך ולחילופין, אם את מקיאה או ממעטת לאכול בגלל הבחילות אולי חלה ירידה במשקל גופך. במידה ובעור פנייך החלו לצאת פיצעונים, דעי כי הם תוצאה של הפעילות ההורמונלית בגופך והם יחלפו. 
בנוסף לכך, יתכן ובשבוע השביעי להריון, תסבלי מכאבי ראש. חלק מהנשים נוטות לפתח בהריון מיגרנות , יותר מאשר מבדרך כלל. לעומת זאת, אצל נשים הרות אחרות כאבי הראש פוחתים בשלבים המוקדמים של ההריון. כאבי ראש נגרמים מעלייה בהתרחבות כלי הדם במוח. למרבה המזל, אם את סובלת מכאבי ראש כדאי שתדעי שהם נעשים קלים יותר לאחר השליש הראשון להריון. יש מספר שיטות שעשויות להקל על כאבי הראש: תוכלי לעשות מדיטציה, עיסויים, או להניח קומפרסים קפואים על ראשך. תוכלי גם לשכב בחדר קריר וחשוך.
בשבוע השביעי להריון, העייפות ובחילות הבוקר נמצאות בשיאן. הן שכיחות יותר בשליש הראשון להריון, ואמורות להיעלם בשליש השני.

סימפטומים נוספים בחודש השביעי להריון הם-
תנודות במצב הרוח.
הליכות תכופות לשירותים.
רגישות יתר בשדיים, נפיחות ואף תחושת כאב במגע בהם, חזיית ספורט יכולה להקל על התחושה.

אם עדין לא ביקרת אצל רופא הנשים שלך, זה הזמן ללכת ולהבדק אצלו. במהלך הביקור הוא יבדוק באמצעות אולטרסאונד אם שק ההריון התמקם ברחם, האם נוצר יותר משק הריון אחד, יאזין לדופק העובר ויקבע את גיל ההריון בהתאם למדידות שיערוך.

 
 
 

אולי יעניין אותך גם