שבוע 22 להריון


בשלב זה של שבוע 22 להריון גובהו של התינוק שלך מעל 25 סנטימטרים, ומשקלו עשוי להגיע ל400 גרם. את כבר באמצע החודש החמישי ותינוקך גדל בקצב מדהים!

התינוק ממשיך להתפתח ולגדולבשבוע ה- 22 להריון. המערכות הפנימיות של התינוק ומערכת הרבייה שלו ממשיכות להתפתח. עפעפיו התפתחו בצורה מושלמת, ועיניו עדיין חסרות צבע. בבדיקת אולטרסאונד יהיה ניתן להבחין בגבותיו, בניצני השיניים מתחת לחניכיים, בציפורניו הקטנות של העובר וכמו כן, בשפתיו שהתעבו.

עד לשבוע ה- 22 להריון, 50% מהנשים מפתחות סימני מתיחה בשל גדילת הבטן והעלייה הטבעית במשקל גופן. סימני מתיחה, הם בדרך כלל נטייה גנטית. הסימנים הללו, מופיעים לרוב על הבטן, על השדיים, חלקן בגב התחתון, בירכיים ואף במותניים. צבעם של סימני המתיחה, נעים בין צבע ורוד בהיר ללבן לסגול ואפילו חום כהה. סימנים אלו תלויים במידה רבה בצבע העור הטבעי שלך. חלק מסימני המתיחה ידהו או ייעלמו לחלוטין כמספר חודשים לאחר הלידה וחלקם ישארו כמזכרת תמידית מההריון.
אין דרך למנוע את הופעתם של סימני המתיחה, אך אפשר לנסות להקל עליהם. בשוק, ישנם מגוון קרמים ותכשירים, המיועדים לשימוש בזמן ההריון, שמטרתם היא הגברת הלחות בעור, ועל ידי כך, לשפר את האלסטיות של עורך. שקלי את השימוש בקרם לחות על מנת לשמור את עורך גמיש וחלק, אם זה לא יועיל אז בוודאי לא יזיק.
גירוד היא תופעת לוואי נפוצה בזמן הריון, שבדרך כלל מתלווה אל תופעת סימני המתיחה בעור. גם כאן שימוש בקרם לחות עשוי להקל מאוד על התופעה. 

אם שמת לב כי עד השבוע ה- 22 להריון, הטבור שלך כבר הגיח החוצה. זה נורמלי לחלוטין. הוא יחזור חזרה פנימה זמן קצר לאחר הלידה.
בשל עליית נפח הדם בגופך, יתכן ועורך פנייך נראה סמוק ומשווה לך מראה זוהר. אם את מאלו שפנייך התכסו בפיצעונים שומניים, דעי כי הדבר נובע מכמות גבוהה של הורמונים בגופך, המאפיינת את זמן ההריון. 
השבוע זה הזמן לעבור בדיקה נוספת בשם "סקירת מערכות מאוחרת". זוהי בדיקת אולטרסאונד, המתבצעת בין השבוע ה- 21 להריון לשבוע ה- 24 להריון ובמהלכה ייבדקו מערכות גופו של העובר ואברי גופו. 

 
 
 

אולי יעניין אותך גם