שבוע 27 להריון


שבוע ה-27 להריון, הוא תחילתו של הטרימסטר השלישי. העובר די פעיל וככל הנראה, כבר החל לסגל לעצמו סדר יום של זמן שינה וזמן ערות.

התינוק ימשיך לעלות במשקל ולהתבגר עוד ועוד. בדרך כלל עפעפיו של התינוק סגורים עדיין עד לשבוע זה, או עד לשבוע ה- 28 להריון. לאחר מכן עפעפיו מתחילים להיפתח (כאשר הרשתית מתחילה להתפתח בעיניו). עצב הראייה של העובר עדיין לא סיים את התפתחותו, אך יחד עם זאת, הוא עדיין יהיה מסוגל להבחין בצורות וגדלים בשבועות הקרובים (התפתחות הראייה תסתיים בתקופה שלאחר הלידה).

גופך משקיע הרבה אנרגיה במשך כל תקופת ההריון, כדי שהעובר יתהווה, יתפתח ויגדל בקצב מהיר בתוך רחמך.
דרישות הגוף ממערכת הדם שלך ממשיכות לעלות, נפח הדם עולה, ואיתו קצב פעימות הלב, שצריך לספק דם לגופך ולגופו של העובר, זו הסיבה שאת מתעייפת מהר ולפעמים מרגישה ירידה באנרגיה. כדי להקל על עצמך, השתדלי לנוח הרבה ואף לנמנם תנומות קצרות במהלך היום. גם 15 דקות של מנוחה והירגעות יכולות לגרום לך להרגיש מלאת אנרגיה, ולהיטען בכוחות מחדש.

בתקופה זו, נשים רבות מתחילות לחוות צירי "ברקסטון". אלו הם לא יותר מאשר התכווצויות מוקדמות המסייעות לגוף להתכונן ללידה. רוב הזמן הם אקראיים, ומביאים לחוסר-נוחות, אך ברובם אינם גורמים לכאב גדול. הצירים הללו מורגשים בבטן עצמה, להבדיל מצירים אמיתיים שמתחילים במותניים או בגב, ומשם עוברים לכיוון הבטן (אלו הם צירים סדירים, ארוכים וכואבים יותר). במידה וקיים ספק, האם אלו צירי ברקסטון או צירים של התחלת לידה מוקדמת, גשי לבדיקה אצל רופא הנשים.  

השבוע ה-27 להריון, הוא זמן טוב לדון עם המעסיק שלך לגבי חופשת הלידה הקרבה ובאה, ולברר את כל הפרטים והזכויות ,המגיעות לך על פי חוק, כעובדת וכאישה הרה. נציגי משאבי האנוש, יוכלו להציג בפניך את האפשרויות הקיימות ולדון עימך עליהן, כדי שתוכלי לתכנן תכניות מושכלות לקראת חופשת הלידה.

 
 
 

אולי יעניין אותך גם