שבוע 33 להריון


הגעת לתחילת החודש השמיני והלידה נראית קרובה מתמיד.  משקל העובר כ- 1800 גרם וארכו כ-45 סנטימטר. הוא לא סיים להתפתח אך הוא די בשל לקראת החיים מחוץ לרחם.

סביר להניח, כי בשבוע ה- 33 להריון, ראשו של העובר התמקם בתחתית הרחם והוא יישאר בתנוחה הזו עד ליום הלידה, ואם לא כך, כנראה שזה יקרה בימים הקרובים.
בשבועות הקרובים, העובר ימשיך בעיקר לעלות במשקל וכמות מי השפיר המקיפים אותו תפחת בהדרגה. בשבוע זה, עור גופו של התינוק ממשיך להימתח ולשנות את ציבעו לגוון וורדרד, מוח העובר ממשיך להתבגר ולהתפתח, אך עצמות הגולגלת ראשו עדין  לא התאחו, וזאת כדי לאפשר להן לזוז בזמן המעבר של התינוק בתעלת הלידה. עצמות הגולגולת ישלימו את האיחוי במהלך השנה הראשונה לחייו של התינוק.

הרחם שלך עולה לכ 13-14 סנטימטר מעל לטבור שלך. זה גורם ללחץ על הסרעפת ולכן את מתעייפת ומתנשפת מכל פעולה קטנה.
יתכן ואת חווה נימול או חוסר תחושה באצבעות ובפרקי הידיים. לעיתים, התחושה נובעת ממצב שנקרא תסמונת התעלה הקרפלית (תסמונת מנהרת שורש כף היד). את עלולה למצוא, שהרקמות התומכות בפרקים ובידיים התנפחו והן עוקצות את העצבים הפועלים בפרקים (זה מאפיין נשים העובדות עם הקלדה תכופה) שימוש בסד יכול להקל על אי הנוחות שאת חווה בפרקי היד או בידיים עצמן. 

גם בשבוע ה-33 להריון, נשים מתחילות לקבל נפיחויות או בצקות קלות ברגלים. חלקן מוצאות שזה מחמיר באקלים חם. אם את נמצאת בשליש האחרון להריונך במהלך חודשי הקיץ, מומלץ שתשתי הרבה נוזלים ע"מ לשמור על גופך ככל האפשר, למנוע התייבשות, העלולה לגרום לצירים ולהפחית את הנפיחויות.

מאחר ומועד הלידה קרב ובא, מומלץ לבחור מבעוד מועד את בית החולים בו תרצי ללדת בעתיד.
בשנים האחרונות, בתי החולים פותחים את שעריהם בפני הזוגות העומדים לפני לידה, ומאפשרים להשתתף בסיור מתואם מראש, בחדי הלידה ומחלקת היולדות ולקבל מידע על מדיניות בית החולים בכל הקשור ללידה. כל זאת, על מנת שתוכלו להתרשם ולקבל החלטה לפני הלידה, להיכן תרצי להתפנות בזמן הצירים.

 

 

 
 
 

אולי יעניין אותך גם