שבוע 35 להריון


משקל העובר הוא כ- 2.5 קילוגרמים וגובהו כ-46 סנטימטרים. שכבת השומן שהוא מייצר מהווה כ- 15% ממשקל גופו. לקראת סיום ההריון, שכבת השומן תהווה כ- 30% ממשקלו.

בשבועות הקרובים, משאבי התינוק יופנו בעיקר לעלייה במשקל ולהבשלת הריאות לקראת הלידה.בעקבות הצפיפות ברחם, תנועתו של העובר מוגבלת והסבירות שהוא יתהפך קטנה אך, הבעיטות ונסיונות ההתמתחות שלו ימשיכו כרגיל.

ככל שמועד הלידה מתקרב, גופך נהיה מוצף יותר ויותר בהורמונים וייתכן שתחושי במצבי רוח קיצוניים ומשתנים.
אם את מוצאת עצמך עסוקה במחשבות וחששות מהלידה, מהחזרה לעבודה, מהמצב הכלכלי, מהטיפול בתינוק וההורות העתידית אל תדאגי, זה טבעי לחלוטין! הדאגה לגבי ההורות, כבר מעידה על כך שתהיי אמא טובה. לרוב ההורים, יש אינסטינקטים טבעיים, שעוזרים להם להתמודד עם הלידה ועם גידול התינוק. בכל מקרה, שבו תרגישי חסרת אונים, או אובדת עצות, בקשי עזרה מהאנשים הקרובים אליך או התייעצי עם אנשי מקצוע (אחות טיפת חלב, רופא ילדים, יועצת הנקה...).

מאחר ואין דרך לדעת את יום הלידה המדוייק, כדאי שתכיני, מבעוד מועד, תיק לידה עם ציוד המיועד ליולדת, שילווה אותך בזמן הלידה ובימי האשפוז במחלקת היולדות. 
כמו כן, זהו זמן טוב להכין את חדר התינוק וכמו כן, לרכוש ציוד לטיפול בתינוק. חנויות רבות מאפשרות להורים שבדרך, לבצע עסקה שנקראת "חבילת לידה". ההורים בוחרים את הריהוט לחדר הילדים, הציוד המיועד לטיפול בתינוק, עגלה, סל קל, מצעים... ואף בגדים ראשוניים על פי טעמכם, ובית העסק מאחסן את הבחירות שלכם, אצלו במחסן. לאחר הלידה, בן זוגך "ישחרר" את חבילת הלידה שבחרתם מראש.

לא חשוב מהן הדאגות שלך,השתדלי לשתף את בן-הזוג בחששות שלך, בדאגות, ובהתרגשות מהלידה הקרבה. יתכן ותגלו כי אתם חולקים את אותם חששות וזה יאפשר לכם לתמוך זה בזו. שמרו על תקשורת פתוחה.

נצלי את הזמן לנוח וליהנות מהתקופה האחרונה של ההריון שלך. כדאי לשקול עיסוי, על ידי מעסה המתמחה בעיסוי נשים הרות, זה עשוי להקל על נפיחויות, כאבים וחוסר נוחות והמתיחות הנפשית בשבועות המתקדמים של תקופת ההריון. 

 
 
 

אולי יעניין אותך גם