שבוע 39 להריון


את בסופו של החודש התשיעי ובכל רגע נתון יכולה ללדת. אורכו של העובר הוא כ- 50 ס"מ ומשקלו בדרך כלל מעל 3 קילוגרם.

בשבוע ה- 39 להריון, העובר למעשה מוכן להיוולד ולכן קצב גדילתו הואט. 
אין דרך לדעת מה יהיה היום המדוייק בו תתחיל הלידה, לכן מומלץ להיערך אליה מראש על ידי הכנת תיק לידה, הכנת חדר לתינוק, רכישת ציוד לטיפול בתינוק ורכישת ציוד שימש אותך לזמן הלידה ובימים הראשונים כשתחזרי הביתה. אם זה לא הריונך הראשון - דאגי לבייביסיטר שתהיה זמינה לטיפול בילדים הנוספים בבית בזמן העדרותך. 

כ- 8% מהלידות יתחילו בירידת מים. אם את מרגישה טפטוף של מים, או לפתע ישנה ירידת מים בלתי נשלטת, הגיעי בדחיפות לחדר הלידה (זה לא זמן למקלחת), אם הלידה לא תתפתח לאחר 48 שעות מזמן ירידת המים, תהיה התערבות על ידי זירוז לידה
בזמן הלידה, את בדרך כלל תהיי מחוברת למוניטור שיינטר את דופק התינוק ויעקוב אחר מצבו. המוניטור גם בודק מה עוצמת הצירים שלך ומה התדירות שלהם וכמו כן, כיצד העובר מרגיש בכל ציר. במידה והמוניטור יצביע על מצוקה עוברית, המיילדת או הרופא בחדר הלידה יוכל לזהות זאת בזמן ולטפל בעניין בהקדם.
הרופא יעקוב אחר קצב הלב של העובר לאורך כל הלידה באמצעות ניטור עוברי פנימי או חיצוני. אם הוא יבחר בניטור חיצוני החגורה תהיה כרוכה סביב הבטן שלך עם מקלט מחובר. בניטור פנימי, הצוות הרפואי נדרש למקם את האלקטרודות על הקרקפת של העובר.

לקראת הלידה, את ובן זוגך, בוודאי מהרהרים על המראה של תינוקך ואיך הוא ייראה לאחר הלידה. גנטיקה היא דבר מדהים, ולא משנה כיצד את ובן-זוגך נראים, קשה לחזות כיצד התינוק ייראה. לעיתים, תמצאי כי אפילו ילדייך שונים במראה זה מזה.

בשבוע ה- 39 להריון, כנראה שתחווי שינויים במצבי הרוח, החל ממצב רוח מרומם ועד לדאגה, ומעייפות עד להתרגשות.
אם את שמה לב, שלאחר הלידה את חווה חרדה מוגזמת או בוכה הרבה, מרגישה רגשות אשם או דיכאון, מרגישה שאת חלילה עלולה לפגוע בתינוק שלך, עלייך לפנות לרופא משפחה או לרופא נשים.
דיכאון לאחר לידה הוא עניין שכיח ומוכר לרופאים המטפלים. אין סיבה שתשארי במצב הזה (גם מאוד לא מומלץ) לאורך זמן ללא טיפול. תוצאות הטיפול הן לרוב מהירות ואת תחזרי להרגיש טוב.

 
 
 

אולי יעניין אותך גם