טיסה בהריון


מותר לטוס בהריון! ובכל זאת, לאחר בירכתו של הרופא, מומלץ לברר מול חברת התעופה, מהם התנאים בהם החברה מתירה לאישה הרה לטוס.      

באופן כללי, בזמן ההריון, ניתן לטוס למרחקים קצרים או ארוכים. כל זאת בתנאי, שמצבך הבריאותי ומהלך ההריון שלך תקינים. אם חלילה, את בהריון בסיכון, עלייך להיוועץ עם הרופא המטפל, סביר להניח שהתשובה לגבי הטיסה תהיה שלילית.

כאמור, נדרש לברר מול חברת התעופה המיועדת, מהם הכללים שלה לגבי הטסת נשים בהריון. יחד עם זאת, קחי בחשבון כי רוב החברות מאפשרות טיסה בהריון עד השבוע ה-36 להריון. מאותו השבוע ואילך, גם אם מצבך הבריאותי תקין וההריון לא יהיה בסיכון, סביר להניח, כי חברות התעופה לא יסכימו להטיס אותך.

במידה והחלטת לטוס ואף קבלת לכך אישור מהרופא המטפל ומחברת התעופה, כדאי יהיה לרכוש פוליסת ביטוח לטיסה בהריון וכן למצב של לידת פג בשבועות המרכזיים של ההריון.

בבואך לבחור יעד לטיסה, זכרי כי טיסה למדינות עולם שלישי לא מומלצת בתקופה ההריון, מכיוון שבמדינות אלו עולה הסיכון להדבק בזיהומים שונים, ובתור אישה הרה ישנם זיהומים העלולים לפגוע בהתפתחות העובר. 

כיצד לנהוג במהלך הטיסה בהריון-

ראשית, השתדלי לרכוש עבורך כרטיס טיסה עם ישיבה במעבר כדי לאפשר לעצמך גישה מהירה לשירותים בזמן הטיסה. 

הקפידי על שתייה מרובה ואם את סובלת מבחילות, כדאי שתדאגי להביא בתיק היד אוכל שיוכל להקל עליך בזמן הבחילות.

במהלך הטיסה בהריון הקפידי לעמוד מדיי פעם ולהתהלך במטוס, זאת על מנת למנוע היווצרות קרישי דם. כמו כן מומלץ לחגור את חגורת הבטיחות מסביב לאגן, נמוך מתחת לבטן. 

ישנן מדינות שונות, שבכדי לטוס אליהן נדרש לבצע חיסון. לרוב נמנעים מלבצע חיסון באישה הרה כיוון שישנם חיסונים העלולים להזיק לעובר.

בכל אופן, לפני כל טיסה או קבלת חיסון לפני הטיסה, התייעצי עם הרופא המטפל וקבלי את אישורו.