נהיגה בזמן ההריון


 כללי בטיחות לנהיגה בזמן ההריון, שישמרו עלייך ועל העובר שבתוכך.

 

בעברך, נכנסת לרכב, חגרת חגורת בטיחות ויצאת לדרך אבל עכשיו כשאת בהריון, הנהיגה הפכה לפחות נוחה.
למרות שבשבועות המתקדמים להריון הבטן כבר בולטת וחגורת הבטיחות גורמת לך לאי נוחות, אסור לך לוותר עליה! חגורת הבטיחות תשמור עלייך ועל העובר, במקרה של תאונה או של בלימה פתאומית בזמן הנסיעה.

אם לקראת השבוע ה- 25 להריון , את סובלת מכאבי גב בזמן הנהיגה, מומלץ להשתמש בכרית קשה שתוכל לייצב את הישיבה שלך ולתמוך בגבך ובכך להקל מעט על הכאב.

במידה והנסיעה מעוררת בחילה ואי נוחות, מומלץ לקחת איתך, בצאתך מהבית, דברי מאכל שיעזרו לך להעביר את תחושת הבחילה כגון: לימון, קרקרים, ירקות, או כל דבר אחר, שאת יודעת שיעזור לך להקל על תחושת הבחילה.

הדחיפות לשירותים, היא עניין מטריד בזמן ההריון ובייחוד כאשר את מאחורי ההגה, ואין שירותים זמינים בכל ק"מ. לכן, תאלצי להסתגל למצב החדש, ולהשתמש בשירותים ציבוריים גם כאשר הם לא אסתטים ועצם הכניסה אליהם יעורר בך בחילה נוראית.

החל מהשבוע ה- 36, קיימת סבירות ללידה מוקדמת. יתכן, ואת חוששת שהצירים יתחילו בכל יציאה מהבית ובפרט כשאת מאחורי ההגה. אז חשוב שתדעי, שלידה לא מתרחשת כל כך מהר, ואם את חשה בצירים עצרי בשולי הדרך והזעיקי עזרה. אין סיבה להיכנס לפאניקה העזרה תגיע והכל יעבור בשלום .

 

דרך צלחה !