ציורי הריון, חווית הריון מיוחדת


זמן ההריון יכול להיות תקופה יפה ומרגשת אך גם מלחיצה, כבדה ומגושמת. כל אחת חווה אותה אחרת. ההתמקדות שלך פנימה, ברגע נתון שמשתנה ובועט- מצדיק מזכרת נעימה וצבעונית, של תקופה שלא חוזרת. את מוזמנת לחוות איתי (כן, אני יכולה לומר זאת אחר מאות מפגשים שכאלה) פגישה נעימה מלב אל לב, פגישה שהחלק הראשון שלה מוקדש לבחירת ציורי הריון שבהם תמיד יוצאים עם חיוך ומזכרת.

מי כותבת את המאמר?

מי אני? אני בת 39, אמא ל-5 ילדים, הנדסאית,אדריכלות,עיצוב פנים וציירת. (ציורי הריו) בטן ההריונית היא מבחינתי קנבס חי ובועט. הכול התחיל עבורי בציורי שמות ילדי טרם היוולדם מול מראה בביתי והפך אט אט לתחביב ועיסוק שצבר כבר מאות ציורים שונים ומגוונים שמותאמים אחד- אחד להריונית עליה הם מצוירים. במהלך השנים נהניתי ממפגשים רבים שחלקם הפתעות להריונית ומתנות מקסימות, חלקם ערבי הריוניות מתוקים ורובם מפגשים אינטימיים עם ההריונית או שני בני הזוג.

מה זה ציור בטן בכלל? משטח הבטן ההריונית עגול וכדורי מה שמאפשר מעין קנבס עגול ומשאיר מזכרת נהדרת לאם ולתינוק. לאחר הצילומים ניתן להסיר בקלות רבה את הציור.

מתי מומלץ לצייר על בטן בהריון? מומלץ בין השבוע ה30 לשבוע ה35 כשהבטן כבר מספיק גדולה אך לא בלחץ לפספס בגלל הלידה. ניתן לעשות ציור גם בכמה שלבים בהריון (ראו תמונה למטה של הפרפר)

באיזה חומרים משתמשים כדי לצייר על הבטן? הציור הוא עם צבעי גוף מיוחדים של כמה חברות וכולם באישור משרד הבריאות. הצבעים אינם מזיקים לאם או לעובר. במהלך הציור מגע הצבעים נעים מאוד והם מתייבשים מהר ולאחר גמר הציור, ניתן בקלות רבה להסירם ע"י מגבונים או מים.

כמה זמן מחזיק הציור? ציור מתייבש במהרה וניתן להשאירו כמה שעות ואף ללבוש מעליו חולצה. כל זה עד מגע עם מים/ מגבונים.

איפה נפגשים לצייר? מוזמנת אלי (לצפון) אך אני גם ניידת ויכולה להגיע עד לבית ההריונית או לסטודיו בו נצטלם.

כמה חברות הריוניות ביחד? מומלץ בחום לערוך ערב בנות (הריוניות) ולהנות מערב מלא חוויות ולשלב אותו עם ארוחה/ צלמת מקצועית ותמונות סטודיו/ הרצאה לכל החברות וציור או שניים לכל הריונית. כמובן שהעלות לכל הריונית במפגש הוא נמוך יותר מאשר להריונית בודדת.

מה נצייר? לחלק מהנשים יש רעיון, שהיו רוצות לראות מצויר על הבטן. אולי בדיחה פרטית או נושא שקשור לעיסוק ההורים או לאחים שבבית שמחכים כבר בקוצר רוח. חלק מהנשים היו רוצות לראות את השם המיועד נרמז בציור. ההריונית ביחד אתי ועם אלבומי ציורי ההריוניות שלי , אנו מגיעות תמיד לציור או לציורים המיוחלים. (יש נשים שרוצות כמה ציורים).

ואז?

זה בדיוק הזמן לשיחות. כן, כן, גם להדרכה כיצד היצירתיות בנשימות יכולה לעזור ובכלל- מתוך הניסיון העשיר שלי בהריונות, לידות וילדים אני מביאה איתי השקפות עולם שיכולות לעזור במצבים בהם עומדת ההריונית להגיע. מניסיוני, יש והשיחות מרגיעות, פוקחות עיניים, (ניסיוני הוא 5 הריונות, 5 לידות, 5 ילדים).

לא פעם מבחר האפשרויות והרעיונות יוצרים החלטה לציור נוסף, ואז אחרי תיעוד אנחנו מוחקות (בשניות ספורות) ע"י מגבונים את הכל- כאילו לא היו מעולם צבעים על הכדור החי הזה ומתחילות מחדש להלביש את הבטן בציור נוסף.

לעיתים כשמתלווה לחוויה צלמת מקצועית החוויה היא הפינוק המושלם והתוצאות- תמונות מלוטשות ויפות- מזכרת מדהימה לתקופה.

כמובן שאין כמו החיוך הגדול שמתפשט על פניך,כשסוף- סוף (אחרי פחות משעה) את מסתכלת במראה

אשמח לחלוק כמה רגעים קסומים שכאלו:

ציורי בטן, ציורי הריון

בתמונה : צילום קבוצתי של נשים שהתארגנו לערב הריוניות מהנה

ציור הריון

ישנם ציורים שבאים בשלב מוקדם יחסית ואם "רואים את הנולד" אז הציור יכול להתפתח עד תינוקת פרפרית יפה

ציור על אותה הריונית בשבוע 17 ובשבוע 35.

ציור רימון על בטן בהריון

בחיים העמוסים שלנו לקבוע פגישה עם הריונית שסופרת את הימים ואיתי (שחיי השגרה מאתגרים תמיד) זה לא דבר פשוט אבל כאן הצלחנו רגע לפני ראש השנה (תאריך הלידה) ואפילו לזמן שם מקסים לעוברית שתביא הרבה ברכות להורים (רימון)

ציור הריון

מפגש בנחל קסום וכשיש שתי הריוניות שהן גם אחיות ובבטנן שתי בנות- יש גם בנות- דוד. נשיקה בטנית

ציור הריון שבעת המינים

מיד אחרי סוכות, נשאר עוד טעם הברכות ואיתן המלאות של שבעת המינים וברכה "שנתברכה בהם הארץ"

צילום רנטגן בציור על הבטן, ציור הריון

אותה בטן עגולה, אותו ציור כמו שכבר ציירתי, אותה התרגשות.
אבל אז בא רעיון מדליק שמיוחד רק לאותו רגע- כל אחת והציור שלה.

ציור הריון צבעוני

הפתעה של אחות לאחות הפגישה אותי עם אחות מקסימה, עם בטן שלא תאמן (אפיל ולי) ואולי בגלל שזה היה 'על הקשקש' שבוע 40+יומיים, נכנסה, הופתעה והפתיעה אותנו שסיפרה שביטלה היום ציור על הבטן כי אחותה הודיעה לה שיש לה הפתעה.

אחרי זה מלאתי את כל משאלות ליבה במנדלה מיוחדת עם רימון- ברכות ולשנה החדשה, עם הלוג ושל הקליניקה שלה, עם מגן דוד,

עם מילים מיוחדות שממלאות את הלב לקראתה לידה (נוכחת, מאמינה, יודעת, מגשימה, שופעת, בריאה)

ציורי הריון על הבטן

אל תשכחי לבקר אותי בדף הפייסבוק:

טל ברכה ציור על הריוניות